Скадовська та Бучацька громади підписали Меморандум про співробітництво в межах національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади»
04 листопада 2025 року Бучацька міська територіальна громада Тернопільської області та Скадовська міська територіальна громада уклали Меморандум про співробітництво. Документ підписаний у рамках національного проєкту «Пліч-о-пліч: згуртовані громади», спрямованого на підтримку громад-форпостів, які зазнали руйнівних наслідків збройної агресії російської федерації.
Підписання Меморандуму відбулося за участі Бучацького міського голови Віталія Фрейяка та начальника Скадовської міської військової адміністрації Сергія Кухти. Сторони підтвердили готовність до спільних дій, що відповідають інтересам обох громад та об’єднують їх у прагненні зміцнити єдність і стійкість в умовах воєнного часу.
Метою співробітництва є подолання наслідків військової агресії, підтримка життєдіяльності Скадовської громади, забезпечення базових потреб населення, сприяння відновленню економіки, а також зміцнення соціальної згуртованості. Партнерська громада надаватиме підтримку у вигляді гуманітарної допомоги, організації культурно-освітніх і спортивних заходів, медичного та соціального супроводу, сприяння релокації бізнесу, а також допомоги в евакуації людей, які проживають на території громади-форпосту, та їх розміщенні у безпечних умовах.
Окрему увагу приділено дітям зі Скадовської громади. Документ передбачає створення для них безпечного середовища, забезпечення доступу до освіти, проведення психологічної та соціальної підтримки, організацію відпочинкових, навчальних і спортивних активностей, а також облаштування дитячих просторів у місцях тимчасового перебування. Сторони наголошують, що саме захист дитинства є пріоритетом у співпраці, адже діти найбільше потребують стабільності, турботи та можливостей для розвитку навіть у час війни.
Ініціативи, передбачені Меморандумом, сприятимуть зміцненню зв’язків між громадами та забезпечать жителям Скадовської громади чітке розуміння того, що вони не залишені сам на сам із викликами війни. Співпраця між Бучачем і Скадовськом стане важливим кроком на шляху до відновлення та розвитку територій, які продовжують протистояти ворогу.
