Україна представила пріоритети річного головування у Глобальному альянсі із запобігання сексуальному насильству під час конфліктів
Вже 648 українців та українок, що пережили сексуальне насильство з боку російських окупантів, подали заявки на проміжні репарації (відповідний пілотний проєкт запроваджено торік). І 432 особи отримали ці виплати. Це не про гроші – це про комплексну підтримку для постраждалих, про співчуття, про дестигматизацію та можливість почати нове життя. Вірю, що за такого ставлення більше людей перестане боятися й наважиться звернутися по допомогу, а згодом і свідчити.
Стає все більше відомо про нові епізоди такого насильства з боку російських військових щодо українців – постраждалі поступово, зокрема й завдяки позитивним прикладам надання комплексної підтримки, знаходять сили говорити.
Так, буквально днями Офіс Генерального прокурора зміг висунути підозру ще одному російському військовому – охоронцю колонії, де утримували наших в’язнів. Одним із катувань, яке він організував, було саме сексуальне насильство.
Україна ставить перед собою завдання підтримати постраждалих якнайкраще. Зокрема, для цього відкрито вже 12 стаціонарних центрів допомоги врятованим, іще три працюють у мобільному форматі. У них надали допомогу вже понад 50 тисячам осіб.
А в році, що розпочався, наша країна очолила Глобальний альянс із запобігання сексуальному насильству під час конфліктів. Напередодні в Києві відбулася перша зустріч цієї міжнародної спільноти під нашим головуванням за участю віцепрем’єр-міністерки – міністерки юстиції України Ольги Стефанішиної.
Для України це можливість максимально залучити та акумулювати міжнародні напрацювання та підтримку, поділитися нашим унікальним досвідом, зокрема тим, як швидко перейти від зобов’язань до дій.
Головна ж наша (і партнерів) мета – щоб винуватці таких злочинів отримали справедливе покарання та міжнародне засудження. Адже справедливість – саме те, що потрібно постраждалим найбільше.