Для когось війна «десь там», а хтось сам їде туди, де війна, бо не може стояти осторонь, бо справжніх друзів не треба просити про допомогу, - Олена Зеленська
Говард Грем Баффет уперше потрапив до України ще в лютому 1991 року – за шість місяців до проголошення незалежності. А потім уже навесні 2022-го – як меценат і волонтер, щоб допомогти витримати, вижити. «У розпал війни я бачу більше радості й діяльності, ніж у 1991 році. Люди живуть в облозі, летять снаряди, але країна демонструє велику стійкість», – сказав тоді він.
Відтоді пан Баффет знаходить найменший привід, щоб повернутися до нас. Колишній виконувач обов’язків шерифа в окрузі Мейкон штату Іллінойс, патріот своєї країни допомагає українським фермерам – він і сам фермер і на власні очі побачив, як українські аграрії намагаються обробляти не до кінця розміновані лани, під обстрілами виходять у поле збирати врожай. Говард Баффет допомагає в реабілітації українським воїнам, адже бачить їхній героїзм не на екрані, а сам їздить до них і знає багатьох особисто.
А Бучу він не лише бачив, а й побудував у ній унікальне підприємство – фабрику-кухню, першу в Україні. Щоб не тільки якісно годувала учнів десятків навколишніх шкіл у межах реформи шкільного харчування, а й дала понівеченому окупантами місту нові робочі місця, нове життя.
До речі, на її будівництві саме завдяки Говарду я майже навчилася керувати екскаватором. Бо таке його правило – до всього долучатися особисто.
Енергія допомоги пана Баффета справді не знає меж. Нехай так буде й далі!
Сьогодні щаслива вручити цій щирій і емпатичній людині державну нагороду – відзнаку Президента «Національна легенда України».
Це найменше, чим можемо віддячити нашим друзям у різних країнах.
Дорогі іноземні друзі, ми цінуємо вас не лише як меценатів. А насамперед як людей, яким не байдуже. Які хочуть справедливого, безпечного, цивілізованого світу без агресорів та страждань і власноруч роблять для цього все можливе.
Дякую вам! І дякує вся Україна.
Цьогорічні національні легенди: народна артистка України Ніна Матвієнко, американський мільярдер Говард Баффет, живописець Олександр Дубовик, конструктор Олег Коростельов, бригадний генерал Іван «Хантер» Лукашевич, композитор Ігор Поклад, боксер Олександр Усик, фехтувальниця Ольга Харлан, військовий лікар Віталій Хмель, провідниця Укрзалізниці Ірина Юрченко та режисер Сергій Параджанов.