У дипломатичній роботі дуже важливі помічники наших дипломатів – їхні родини, - Олена Зеленська
Подружжя послів теж багато можуть зробити для того, щоб голос України ставав сильнішим.
Тому на полях щорічної Конференції послів для мене було важливо зустрітися з їхніми дружинами та чоловіками – із представниками Асоціації «Подружжя українських дипломатів». Подякувати й обговорити те, що треба зробити.
Восени наша реформа шкільного харчування виходить на світовий рівень – розповідатимемо про її успіх під час оборони країни на регіональному саміті міжнародної Коаліції шкільного харчування. Знайдемо нових партнерів, щоб побудувати більше кухонь і їдалень і щоб нове меню стало безкоштовним для всіх дітей.
Розбудовуємо Всеукраїнську програму ментального здоров’я. Наша стійкість потребує ментальної підтримки. Найкращий світовий досвід для реабілітації наших людей має бути в нас.
Під час Олімпіади всі звернули увагу на безбар’єрність кварталів Парижа. Але наш виклик знову більший: маємо створити безбар’єрність – у просторі та можливостях – для цілої країни.
У той час коли росія привласнила стільки нашої культури, мусимо повертати її собі. Тому що більше буде українських книжкових поличок у бібліотеках різних країн (їх уже 200 в 50 країнах!), що більше працюватиме українських аудіогідів (уже 85 у 46 державах), що більше відкриється українських і кримськотатарських студій, то більше правди дізнається про нас світ.
Подякувала представникам Асоціації за допомогу в діяльності Фундації Олени Зеленської. Це окрема велика робота – знайти меценатів для відновлення нормального життя українців. Але за два роки маємо друзів у 30 країнах. І ось результати нашої співпраці цьогоріч:
- разом передали Україні 52 автомобілі швидкої допомоги замість тих, які знищила росія;
- завдяки нашій співпраці 1500 дітей із великих прийомних родин змогли відпочити цього року в таборі «Артек-Буковель»;
- відбудовуємо та оснащуємо опорну лікарню в Ізюмі на Харківщині;
- 180 маленьких українців із досвідом війни побували в психологічному кемпі «Голоси дітей»;
- звели 14 будинків для великих прийомних родин (проєкт «Адреса дитинства»);
- 60 тисяч гаджетів для дистанційної освіти зібрали для учнів і вчителів;
- профінансували створення при лікарнях у шести містах «Шкіл супергероїв» – класів для дітей на тривалому лікуванні.
Вдячна всім дипломатам та їхнім родинам, які долучаються до цього. Бо не лише військова сила нам потрібна. Нам потрібна сила жити.