"Україна стає європейським центром реформування шкільного харчування", - Олена Зеленська
Колись – мрія, тепер – реальність: у листопаді прийматимемо в Києві Регіональний саміт Коаліції шкільного харчування – глобального об’єднання понад 100 країн.
До цього клубу високих стандартів ми вступили торік. А тепер, ставши його повноцінним учасником, маємо нагоду організувати майданчик для міжнародної співпраці та розширення коаліції. Будемо раді вітати серед гостей і наших партнерів по коаліції й тих, хто, розуміючи важливість доступу до здорової їжі в закладах освіти, обмірковує можливість вступу.
Гасло заходу – «В Україні про Україну», бо матимемо нагоду розповісти світові про перебіг нашої реформи шкільного харчування. Про те, як проводимо її під час оборони країни: як, попри труднощі воєнного часу, оновили нормативну базу, переобладнуємо харчоблоки й будуємо нові, навчаємо кухарів і зрештою годуємо дітей якісно, поживно й здорово. Це справді унікальний світовий досвід. Реформи, яка почалася в COVID й успішно триває під час ворожого вторгнення, немає більше ніде у світі. Хочеться побажати решті країн, щоб і не було. Але нам дійсно є чим поділитися на регіональному саміті.
Говорили про це сьогодні в Офісі Президента – під час робочої наради з підготовки цього заходу – з командою урядовців: заступником керівника Офісу Президента Олексієм Кулебою, міністром охорони здоров’я Віктором Ляшком, міністром освіти і науки Оксеном Лісовим, заступницею міністра економіки Тетяною Бережною, директоркою Департаменту публічної дипломатії та комунікацій Вікторією Ляліною-Бойко та керівником команди реформи шкільного харчування Орестом Степаняком.
На саміті плануємо розкрити три теми:
- Вплив харчування на здоров’я дітей.
- Вплив харчування на якість життя та безпечне середовище в стресових умовах (особливо близька Україні тема).
- Розвиток економіки через призму шкільного харчування та шлях до рівності в доступі до їжі.
Остання тема теж дуже близька Україні, бо протягом реформи ми переконалися: там, де відновлюють чи будують шкільні кухні та їдальні, з’являються робочі місця; до шкіл, у яких чекає гарантований обід, охочіше віддають дітей, а в містах, де є такі школи, більшає жителів. Так шкільний обід, без перебільшення, пожвавлює місцеве життя.
Від саміту ми теж очікуємо нових проєктів, бачень, партнерів – усього, що сприятиме розвитку України, нашої освіти, а найголовніше – здоров’ю наших дітей.