"Торік кількість лише офіційно підтверджених серйозних злочинів проти дітей у світі зросла на 21%", - Олена Зеленська
Понад 30 тисяч випадків! Про це свідчать дані ООН, які охопили 25 країн, де нині розгортаються збройні конфлікти, та регіон басейну озера Чад.
Втім, у звіті Організації повідомляється: ці дані занижені, адже доступ до спостереження та збору інформації часто обмежений. Ми в Україні розуміємо це як ніхто, адже лише кількість випадків викрадення українських дітей росіянами вірогідно значно більша за офіційну статистику (щонайменше 19 тисяч).
Про захист дітей у збройних конфліктах говоритимемо на панелі четвертого Саміту перших леді та джентльменів, який відбудеться 12 вересня в Києві.
Окрему дискусію присвятимо саме злочину депортації та примусового переміщення українських дітей, напрацюванням України щодо їхнього повернення та, головне, – притягненню злочинців до відповідальності.
Спільно спробуємо знайти відповіді на питання:
- Чи достатніми на сьогодні є міжнародні правові механізми як важелі впливу на воєнних злочинців, з чиєї вини страждають діти?
- Чи за всі злочини проти дітей у збройних конфліктах нині передбачена відповідальність?
Нещодавно на Київщині просто на вулиці виявили російський снаряд. Його одразу передали відповідним службам. На щастя, снаряд не знайшли діти. І це регіон України, де безпосередні бойові дії закінчилися вже два роки тому.
А просто зараз війна впливає на дітей у країнах більшості регіонів світу: Європи, Близького Сходу та Північної Африки, Південної Америки й Карибського басейну, Південної Азії та Субсахарської Африки.
аме тому ми на Саміті говоритимемо не лише про нашу країну – це тема, гостра для всього людства. І знайти рішення, які дадуть змогу захистити дітей, – прямий обов’язок дорослих.