Як зменшити вплив негативних новин на психічне здоров’я

Дата: 03.05.2024 17:52

Поради щодо цього підготували у межах Всеукраїнської програми ментального здоров’я «Ти як?», ініційованої Оленою Зеленською. Ось декілька з них:

Не навантажуйте мозок інформацією з самого ранку, дайте собі час прокинутись.

Протягом дня контролюйте кількість часу, проведеного із телефоном.

Якщо соцмережі вам потрібні для роботи, але ви часто відволікаєтеся, встановіть розширення на кшталт News Feed Eradicator. Воно блокуватиме новини.

Встановіть ліміт на новинні сайти й соцмережі, відключіть усі непотрібні сповіщення. При оновленні сторінки тієї чи іншої соцмережі щоразу запитуйте себе: що саме ви робите та чи є у вас інша справа?

Не читайте коментарі – вони можуть впливати на психічне самопочуття. До прикладу, розсмішити, роздратувати чи засмутити.

Зосередьтеся на позитивних новинах. І з часом алгоритми соцмереж видаватимуть вам їх усе більше.

Пам’ятайте, що здорове медіаспоживання дає змогу знизити рівень стресу, підвищити продуктивність і загалом почуватися краще.

За матеріалами Мінреінтеграції