Очолив окупаційне управління культури: поліція повідомила жителю Херсона про підозру в колабораціонизмі

Дата: 30.04.2024 17:50

Під час тимчасової окупації Херсона 65-річний житель міста добровільно погодився на співпрацю з загарбниками. Фігурант обійняв у незаконно утвореній окупантами установі посаду, пов’язану з виконанням організаційно-розпорядчих функцій. Наразі йому заочно повідомлено про підозру в колабораціонизмі. За вчинення злочину проти основ національної безпеки України зловмиснику загрожує 10 років перебування за гратами.

Причетність чоловіка до вчинення злочину проти основ національної безпеки України встановили працівники обласного управління СБУ. Зокрема оперативники дізналися, що у липні 2022 року 65-річний херсонець добровільно погодився на пропозицію представників окупаційної влади очолити незаконно створену ними установу. Фігурант був призначений на посаду так званого «начальніка управлєнія культури в воєнно-гражданской адміністраціі хєрсонской городской тєріторіальной громади».