Протезування безоплатне для всіх українців: куди звертатися

Дата: 24.04.2024 17:13

На безоплатний протез мають право всі громадяни України, а не лише військові чи постраждалі внаслідок бойових дій. Про це йдеться на Урядовому порталі.

Держава гарантує встановлення якісних протезів, а також покриває їх обслуговування.

Для отримання протеза не потрібно чекати встановлення інвалідності.

Як і куди звернутися?

1. Якщо ви у лікарні, зверніться до соціального працівника, який є у медзакладі.

У разі, якщо соціального працівника немає, зверніться до лікаря з проханням запросити працівника із територіального відділення Фонду соціального захисту осіб з інвалідністю, який допоможе вам подати документи.

2. Зверніться до найближчого ЦНАПу, місцевого органу соціального захисту населення чи до територіального управління Фонду соцзахисту осіб з інвалідністю.

3. Подайте документи онлайн через електронний кабінет особи з інвалідністю.

Необхідні документи:

• паспорт громадянина України;

• реєстраційний номер облікової картки платника податків;

• довідка про обставини травми від командира військової частини (для військових);

• висновок про необхідність забезпечення осіб з обмеженнями функціонування допоміжними засобами реабілітації;

Зазначається, що обираючи протезування за державною програмою, а не за кордоном, особа з протезом може розраховувати на постійний супровід із боку протезного підприємства.

Докладніше ознайомитися з інформацією можна за посиланням.

Мінреінтеграції