ВСТАНОВЛЕННЯ ФАКТУ НАРОДЖЕННЯ ЧИ СМЕРТІ НА ТИМЧАСОВО ОКУПОВАНІЙ ТЕРИТОРІЇ УКРАЇНИ

Дата: 06.11.2023 23:03

Фото без описуФакт народження чи смерті на тимчасово окупованій території України (ТОТ) встановлюється за рішенням суду.

Щоб отримати таке рішення, слід звернутися до будь-якого місцевого суду України, що здійснює правосуддя на території, підконтрольній уряду України, незалежно від місця проживання (перебування) заявниці/ка, із заявою про встановлення відповідного юридичного факту.

Важливо! Під час воєнного стану вам не потрібно отримувати письмову відмову відділу ДРАЦСу щодо реєстрації народження чи смерті.

Що для цього потрібно?

Встановлення факту народження на ТОТ

Звертаючись до суду, необхідно надати:

- заяву про встановлення факту народження дитини на ТОТ*;

- копії медичних документів, що підтверджують факт народження дитини (за наявності);

- копії паспортів і довідок РНОКПП (реєстраційний номер облікової картки платника податків) батьків;

- копію свідоцтва про шлюб (якщо батьки перебувають у шлюбі);

- інші докази народження дитини на ТОТ, які можуть вплинути на встановлення відповідного юридичного факту.

*Завантажити та заповнити

Встановлення факту смерті на ТОТ

- заяву про встановлення факту смерті на ТОТ*;

- копії медичних довідок, виданих медичними установами на ТОТ (за наявності);

- копії інших документів, що підтверджують факт смерті на ТОТ (фото з місця поховання, акт, складений сусідами під час процедури поховання тощо);

- копії паспорта та довідки РНОКПП заявниці/ка з документами, що підтверджують родинний зв’язок із померлою людиною.

* Завантажити та заповнити

Особливості розгляду таких справ у суді

Справи про встановлення факту народження чи смерті розглядають у спрощеному судовому провадженні невідкладно з дня надходження заяви до суду.

Важливо! Заявниця/ник, що подає таку заяву, звільняється від сплати судового збору під час воєнного або надзвичайного стану, воєнної збройної агресії, збройного конфлікту, тимчасової окупації території України.

Отримання свідоцтва про народження або смерть

Отримавши судове рішення про встановлення факту народження або смерті, ви можете звернутися до відділу ДРАЦСу за розташуванням суду й отримати відповідне свідоцтво.

Безоплатна вторинна правнича допомога

Громадяни України, які виїхали з ТОТ або знаходяться на території територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій, мають право на отримання безоплатної вторинної правничої допомоги, зокрема:

- здійснення представництва інтересів в судах, інших державних органах, органах місцевого самоврядування, перед іншими особами;

- складення документів процесуального характеру.

Отримати консультацію та допомогу можна звернувшись за телефоном 0 800 213 103 або до одного з бюро правничої допомоги, що працюють по всій Україні.

З повагою, Відділ надання адміністративних

послуг виконавчого комітету міської ради