Скадовська міська громада
Херсонська область, Скадовський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

До уваги внутрішньо переміщених осіб Скадовської міської територіальної громади!

Дата: 11.10.2023 01:04
Кількість переглядів: 184

Фото без описуЗ метою осучаснення умов надання допомоги для внутрішньо переміщених осіб, 11 липня Урядом було ухвалено постанову, якою уточнено критерії надання цієї підтримки.

Зокрема, для всіх внутрішньо переміщених осіб, які отримували допомогу, з 1 серпня 2023 р. було автоматично продовжено виплату допомоги ще на 6 місяців, до кінця січня 2024 р.

Допомога продовжується для всіх ВПО, які проживають в Україні і є внутрішньо переміщеними особами у розмірах для осіб з інвалідністю та дітей – 3 тис. грн., для інших осіб – 2 тис. грн.

Разом з тим, виплати не продовжуватимуться особам, які:

• перебувають за кордоном більше ніж 30 календарних днів поспіль без обґрунтованих причин, що підтверджуються документально (обґрунтованими вважаються причини, коли людина була у службовому відрядженні чи на стажуванні, перебувала на лікуванні або реабілітації, доглядала за хворою дитиною, оздоровлювала дитину та ін.);

• повернулися до покинутого місця проживання.

Крім того, виплати не продовжуватимуться особам, які відбувають покарання в місцях позбавлення волі або були засуджені за колабораціонізм.

Звертаємо увагу, що громадянам для продовження виплат ніяких додаткових дій вчиняти не потрібно, виплати продовжуватимуться автоматично.

З 1 вересня допомога продовжена для тих громадян, чий майновий стан потребував такої підтримки.

А саме, з 1 вересня 2023 р. виплату було припинено тим ВПО, які від моменту ухвалення даної Постанови:

1. придбали новий транспортний засіб (з року випуску якого минуло менше 5 років), крім авто, які були придбані волонтерами та передані на потреби оборони країни;

2. придбали на суму понад 100 тис. грн земельну ділянку, квартиру, будинок (крім житла, отриманого за рахунок державного чи місцевого бюджету);

3. мають на депозитному банківському рахунку кошти у загальній сумі понад 100 тис. грн;

4. придбали іноземну валюту (крім валюти, отриманої від благодійних організацій або придбаної для оплати медичних, соціальних, освітніх послуг), а також банківських металів на загальну суму понад 100 тис. грн;

5. мають у власності житло, що розташоване на інших територіях ніж тих, де ведуться активні (можливі) бойові дії або які є окупованими, якщо таке житло має площу понад 13,65 м2 на одного члена сім’ї.

Також звертаємо увагу, що для внутрішньо переміщених осіб, які вперше звернуться по отримання допомоги після 01.08.23 р. допомога призначається на шість місяців, на сім’ю, та буде виплачуватися щомісячно одному з членів сім’ї (далі ‒ уповноважена особа) з розрахунку на кожного члена сім'ї:

• для осіб з інвалідністю та дітей ‒ 3 тис. грн;

• для інших осіб ‒ 2 тис. грн.

Для таких родин допомога може бути призначена сім'ї ще на 1 шестимісячний період, якщо в родині є:

• діти з інвалідністю,

• особи, які доглядають за особою з інвалідністю,

• особи пенсійного віку,

• які мають трьох і більше дітей віком до 18 років,

• неповнолітні та малолітні діти, які прибули без супроводу законного представника,

• якщо сукупний дохід на одного члена сім'ї не перевищує 4 прожиткових мінімумів.

Але допомога не призначатиметься, якщо протягом трьох місяців перед зверненням член родини здійснив суттєві витрати чи оплатив послуги на суму від 100 тис. грн одним платежем.

Також повідомляємо, що виплати допомоги внутрішньо переміщеним особам з 01 вересня здійснюються у 2 виплатні періоди, 15 та 28 числа кожного місяця.

 

 

Відділ надання адміністративних послуг виконавчого комітету міської ради

 

Відділ соціального захисту населення міської ради


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора