Скадовська міська громада
Херсонська область, Скадовський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Норми безпеки праці на автотранспортних підприємствах

Дата: 29.12.2021 10:41
Кількість переглядів: 124

Щоденно через засоби масової інформації нам доводять інформацію про дорожньо-транспортні пригоди (ДТП) та аварії, які трапляються на дорогах. Основна причина виникнення аварій є порушення водіями правил дорожнього руху та правил технічної  експлуатації транспортних засобів.  

Фото без опису

 Основні порушення водіїв:  

- керування транспортом у стані алкогольного  сп’яніння;                                                                                

- недотримання черговості проїзду, перехресть, дистанції;                                                   

- перевищення швидкості;                                                                                                           

- порушення правил  обгону і виїзду на зустрічну смугу;                       

- експлуатація технічно несправних транспортних засобів.                                                                            

На кожному автотранспортному  підприємстві,  роботодавці повинні виконувати наступне:  - територія, виробничі й допоміжні приміщення, площадки і приміщення для зберігання транспортних засобів, споруди повинні відповідати чинним будівельним, санітарним та протипожежним нормам і правилам;                                                                                             - територія підприємства має бути огородженою, освітлюватися в нічний час, постійно утримуватися в чистоті й порядку;                                                                                 

- виконуватися  вимоги щодо оглядових канав і естакад, контрольно-технічних пунктів, в'їздів і виїздів з території підприємства, опалення та вентиляції, освітлення і електробезпеки, санітарно-побутових приміщень та ін.           

                                                                                                                                       

 Роботи пов'язані з управлінням наземним транспортом, включено до Переліку робіт, де є потреба у професійному доборі, тому водії проходять щорічне спеціальне навчання і перевірку знань. Результат перевірки знань з питань охорони праці оформлюється протоколом засідання комісії з перевірки знань з питань охорони праці. Також  обов'язково на всіх підприємствах незалежно від форм власності й господарювання керівники автопідприємств повинні проводити:     

 - стажування новоприйнятих працівників;     

 - вступні і первинні інструктажі при прийомі на роботу та повторні інструктажі з водіями автотранспортних засобів ( 1 раз в 3 місяця);                 

 -  щоденні медичні огляди водіїв;             

- щоденні перед рейсові технічні огляди транспортних засобів.

 

Персонал, що перевіряє технічний стан та виконує роботи з технічного обслуговування і ремонту транспортних засобів, повинен мати:                                                                                                                          

  - професійно-технічну освіту за спеціальністю «слюсар з ремонту автомобілів» або вищу освіту за спеціальністю «автомобілі та автомобільне господарство»;                                                                                                     

- стаж роботи за фахом не менше одного року.        

 

Обов'язковий технічний контроль транспортного засобу передбачає перевірку технічного стану транспортного засобу, а саме: системи гальмового і рульового керування, зовнішніх світлових приладів, пневматичних шин та коліс, світлопропускання скла, газобалонного обладнання  та інших елементів у частині, що безпосередньо стосується безпеки дорожнього руху та охорони навколишнього природного середовища.

 

Медичні працівники, що проводять щозмінні медичні огляди водіїв, повинні мати кваліфікацію лікаря лікувального профілю або  медичного працівника з медичною освітою за спеціальністю «сестринська справа», «лікувальна справа». Шоденні медогдяди водіїв та перевірку технічного стану автотранспорту слід проводити при випуску транспортних засобів на лінію та поверненні їх з лінії. За рахунок  коштів  роботодавця працівники  транспортних засобів повинні проходити попередні  (періодичні)  медогляди,  наркологічний  та психіатричний огляд.     

   

За результатами ДТП підприємство або управління Держпраці  створюють комісії, які проводять розслідування  або спецрозслідування причин та обставини  настання нещасних випадків, розробляють заходи з метою недопущення надалі аналогічних нещасних  випадків.

 

Страховий експерт з ОП Скадовського відділення   

УВД ФССУ в Херсонській області Хандусь Л.Т.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора