Обігріваємо житло безпечно

Дата: 01.11.2021 17:16

Скадовське районне управлінняГУ ДСНС Украни в Херсонській області попереджає!

У осінній період на території Херсонської області збільшилась кількість пожеж в житловому секторі, а також загибелі людей на них. Протягом 2021 року в області загинуло 43 особи, з яких лише у жовтні  - 9 осіб.

Основними причинами виникнення пожеж є використання саморобних електронагрівальних приладів, несправних печей та електромереж, необережне поводження з вогнем.

Причиною виникнення пожеж в житловому секторі є самі люди, які нехтують елементарними правилами безпеки. Недотримання правил експлуатації пічного опалення, куріння в ліжку, залишення дітей без нагляду, використання для обігріву приміщень саморобних або низькоякісних електрообігрівачів, перевантаження електромережі часто призводять до пожеж в побуті.

Основні причинами виникнення пожеж при експлуатації електроустановок :

використання саморобних, несправних або неякісних обігрівачів;

залишені без нагляду (навіть на короткий термін) електрообігрівачі;

перевантаження електромережі, що призводить до короткого замикання;

розміщення електрообігрівачів поблизу від легкозаймистих і горючих матеріалів;

несправність самої електропроводки.

У зв'язку зі складним економічним становищем, люди більше стали використовувати пічне опалення. Порушення правил експлуатації пічного опалення – досить поширена причина виникнення пожеж в побуті в холодну пору року.

Основні причини виникнення пожеж при пічному опаленні:

порушення цілісності цегляної кладки, виникнення в ній тріщин, через які назовні виходять топкові гази і можуть вилітати іскри;

перегрів стінок печі, в цих випадках особливо небезпечно, коли поруч знаходяться горючі матеріали і предмети (меблі, білизна, одяг, дрова та ін.);

використання для розпалювання печі горючих і легкозаймистих рідин.

ПАМ'ЯТАЙТЕ ПРО ПРАВИЛА ПОЖЕЖНОЇ БЕЗПЕКИ !