Скадовська міська громада
Херсонська область, Скадовський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Міжнародний день жертв насильницьких зникнень (International Day of the Victims of Enforced Disappearances )

Дата: 26.08.2021 18:06
Кількість переглядів: 394

Арешти, затримання та викрадення – все це вважають найпоширенішими видами насильницьких зникнень людей. Щороку їх кількість невпинно зростає у всьому світі.

Фото без опису

Ще у 2010 році Генеральна асамблея ООН висловила у своїй резолюції серйозну стурбованість щодо негативної тенденції зникнення безвісти осіб та оголосила 30 серпня Міжнародним днем жертв насильницьких зникнень, аби весь світ розпочав боротьбу.

 

У нашій державі, на жаль, це ганебне явище ще більше активізувалося з початком російської військової агресії на Сході України та окупації Криму.

 

За даними з відкритих джерел, за весь час воєнного конфлікту зниклими безвісти вважаються близько 5 тисяч українських військовослужбовців та цивільних громадян, а за час окупації в Криму зникли безвісти 45 осіб, доля 15 з них досі невідома.

 

З метою забезпечення гарантій захисту прав та інтересів осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, жертв насильницьких зникнень, членів їх сімей, підвищення ефективності заходів зі встановлення, розшуку та забезпечення державної підтримки таких осіб та членів їх сімей, керуючись Резолюцією 65/209, прийнятою Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй 21 грудня 2010 року, 30 серпня в Україні відзначатиметься Міжнародний день жертв насильницьких зникнень. Відповідний Указ підписав Президент України 11.11.2020 № 495/2020 «Про заходи щодо захисту прав та інтересів осіб, зниклих безвісти за особливих обставин, жертв насильницьких зникнень, членів їх сімей».

 

Не втрачайте надію ті, хто чекає, і ті, кого чекають.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора