На Івана, на Купала

Дата: 07.07.2021 16:26

Найколоритніше та найцікавіше свято, яким закінчується літній сонячний цикл календарних дохристиянських свят – це свято Івана Купала.

6 липня найкращі творчі колективи клубних закладів Скадовської міської територіальної громади разом з гостями – аматорами Лазурненської та Новомиколаївської територіальних громад, зібралися на сцені Улянівського сільського будинку культури для участі у ХІІ фестивалі народної творчості «На Івана,  на Купала».

Метою фестивалю є збереження та популяризація пісенно-обрядового, танцювального,  ігрового фольклорного мистецтва Скадовщини. Основними завданнями заходу є пропагування прадавніх традицій святкування Івана Купала, підтримка діяльності аматорських вокальних та фольклорних гуртів району, сприяння розвитку фольклорного жанру.

Яскрава палітра купальського колориту наповнила тематичною атмосферою свята вщент наповнену глядачем залу. Цього річ учасників фестивалю приїхали підтримати очільники органів виконавчої влади району, місцевого самоврядування та депутати Скадовської міської ради, старости та меценати населених пунктів Скадовської громади.

Розпочалося свято парадом учасників. Усіх присутніх привітали голова Скадовської районної державної адміністрації Михайло Павліш і  Скадовський міський голова Олександр Яковлєв, які вручили подяки та заохочуючі подарунки представникам Антонівського, Благодатненського, Володимирівського, Красненського, Лазурненського, Новомиколаївського, Приморського, Шевченківського. Широківського, Олександрівського, Улянівського СБК та Зеленівського, Новоукраїнського СК.  Понад 120 аматорів,  учасників художньої самодіяльності, дарували  своє мистецтво глядачам на сцені Улянівського будинку культури.

Цьогорічна купальська концертна програма була наповнена різножанровими художніми номерами та духовно об’єднала усіх учасників дійства, від малого до великого.  Кращий вінок сплели дівчата Широківського СБК.

Закінчилося свято традиційним запалюванням купальського вогнища, який охороняє від злих духів, випалює усе погане, зле, вселяє любов і красу у душі молодих.

Нехай цьогорічне свято принесе оновлення, очищення від хвороб та миру. Дасть заряд бадьорості, нові сили для праці, а коханим – любов та злагоду.