Про підсумки роботи Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області за І квартал 2021 р.

Дата: 22.04.2021 18:32

Станом на 01.01.2021 року на обліку у Скадовському відділенні знаходилось 4015 страхувальників з яких: юридичних осіб – 1469, фізичних осіб – 2510 та 36 членів фермерських господарств.

Протягом І кварталу 2021 року Скадовським відділенням УВД ФССУ в Херсонській області надавалось матеріальне забезпечення для застрахованих осіб та членів їх сімей для отримання допомоги: по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворим членом сім’ї), по вагітності і пологах, по ізоляції від COVID-19 та на поховання; компенсація втрати частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та оплата медико-соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм.

За І квартал 2021 року відділенням проведена виплата матеріального забезпечення на загальну суму 1 199 990 грн. 72 коп., а саме:

- загальне захворювання – 785 033,51 грн.;

- невиробничі травми – 103 566,98 грн.;

- допомога по вагітності та пологах – 274 732,64 грн.;

- догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї – 11 785,00 грн.;

- ізоляція від COVID-19 – 15 821,60 грн.;

- допомога на поховання – 4 100,00 грн.;

- нещасний випадок на виробництві – 4 950,99 грн.

За звітний період відділенням проведено виплати потерпілим, що компенсують втрату частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та особам, які мають на це  право в разі втрати годувальника  на  загальну суму 1143719,49 грн., оплату медико - соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм на загальну суму 62570,01 грн.

Станом на 01 квітня  2021 р. зазначені виплати у відділенні отримують 120 потерпілих та членів їх сімей, з яких 112 чол. ( 93%) – потерпілі від трудового каліцтва та професійного захворювання, 8 чол. (7 %) – особи, які отримують страхові виплати у разі втрати годувальника. Із 112  потерпілих 69% ( 77осіб) складають інваліди трудового каліцтва та професійного захворювання, з них інваліди І групи - 4 чол., ІІ групи - 11 чол.,  ІІІ групи -62 чол.

Із загальної кількості одержувачів страхових виплат 24 особи – це потерпілі (члени їх сімей), внутрішньо переміщені з території, що не контролюється українською владою (18 осіб з Донецької області, 6 осіб  з Луганської області). Для здійснення страхових виплат зазначеним особам спрямовано 478761,87 грн., що становить майже 42 % витрат у загальній структурі виплат потерпілим (членам їх сімей).

З метою  виконання частини другої статті 37 Закону України «Про загальнообов´язкове державне соціальне страхування», Скадовським відділенням здійснено в березні 2021 року  перерахування  щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві та особам, які мають право на щомісячні страхові виплати у разі смерті потерпілого, на коефіцієнт 1,11. У  результаті  проведеного перерахунку  загальний розмір щомісячної страхової виплати по Скадовському  відділенню збільшився  на  40.2 тис. грн.

З метою перевірки цільового використання коштів Фонду, порядку видачі (продовження) та оформлення листків непрацездатності працівниками відділення проведено 31 перевірку щодо дотримання вимог законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування по коштах Фонду в частині їх використання страхувальниками. За результатами перевірок виявлено неправомірних витрат та застосовано фінансових санкцій на загальну суму 13 195,30 грн.

За 1 квартал 2021 року Скадовським відділенням, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення,  було накладено 5 адміністративних штрафи щодо порушення порядку використання коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на загальну суму 680,00 грн. які сплачено своєчасно та в повному обсязі.