Дата: 19.04.2021 16:45

20 та 27-28 березня відбувся ХV Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Учитель року предметів духовно-морального спрямування». Цьогорічний фестиваль-конкурс мав на меті підвищення фахового рівня, професійної компетентності та обмін досвідом педагогічних працівників, сприяння успішній розбудові українського суспільства на засадах духовності й моралі.

За результатами перевірки матеріалів, поданих на фестиваль-конкурс, допущено 42 педагогічних працівники (вихователі закладів дошкільної освіти, вчителі закладів загальної середньої освіти, викладачі професійно-технічних навчальних закладів) із 24 областей України.

XV Всеукраїнський фестиваль-конкурс проходив під загальною темою «Земля – наш великий і прекрасний дім, подарований Богом. Піклуймося про довкілля разом» (Екологія як ціннісне ставлення до себе, людини, сім'ї, природи тощо).

Конкурсна програма фестивалю складалася із виконання письмового тесту на знання Святого Письма та презентації фрагменту інтегрованого уроку (заняття).

Представлені педагогами уроки були підготовлені з урахуванням загальної теми конкурсу «Земля – наш великий і прекрасний дім, подарований Богом. Піклуймося про довкілля разом», що передбачало використання історій зі сторінок Біблії, які яскраво демонструють Боже творіння.

Учасники демонстрували фрагменти інтегрованих уроків (занять). А саме: інтеграція біблійних цінностей в предмети із основ наук: історія, географія, біологія, література, мови, фізика, хімія, математика тощо.

Переможці XV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування-2021», які посіли І, ІІ, ІІІ місце у номінації «Учитель року» та І місце у номінації «Вихователь року», отримали пам’ятну відзнаку – медаль від Олександра (Драбинко), митрополита Переяславського і Вишневського Православної Церкви України.

Всі учасники – переможці та лауреати фестивалю-конкурсу, – крім дипломів та грамот, отримали:

1. Сертифікат підвищення кваліфікації за напрямом «Розвиток професійних компетентностей».

2. Бібліотечки духовної літератури від Всеукраїнського благодійного фонду «Східноєвропейська гуманітарна місія».

3. Християнський духовно-просвітницький часопис «Слово вчителю».

4. Комплекти підручників «Основи християнської етики» для учнів 5-7 класів (за потреби).

Серед лауреатів XV Всеукраїнського фестивалю-конкурсу «Учитель року предметів духовно-морального спрямування» відзначено єдиного представника Херсонської області:

Клочан Анастасію Геннадіївну, учителя курсу «Основи християнської етики» Скадовського ліцею № 3 Херсонської області - за краще знання Святого Письма та за використання інноваційних форм і методів на уроках предметів духовно-морального спрямування.

XV Всеукраїнський фестиваль-конкурс «Учитель року предметів духовно-морального спрямування» продемонстрував високу майстерність педагогів предметів духовно-морального спрямування, їхню жертовність та відданість ідеї духовного відродження України та велике бажання працювати задля розбудови нашої незалежної держави.