Скадовська міська громада
Херсонська область, Скадовський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Про підсумки роботи Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області за 2020 р.

Дата: 01.02.2021 13:34
Кількість переглядів: 202

Станом на 01.01.2021 року на обліку у Скадовському відділенні УВД ФССУ в Херсонській області знаходилось 3986 страхувальників з яких: юридичних осіб – 1457, фізичних осіб – 2493, з них з найманою працею (роботодавців) – 664  та 36 членів фермерських господарств.

Фото без опису

Протягом 2020 року Скадовським відділенням УВД ФССУ в Херсонській області надавалось матеріальне забезпечення для застрахованих осіб та членів їх сімей для отримання допомоги: - по тимчасовій непрацездатності (включаючи догляд за хворим членом сім’ї), по вагітності і пологах, по ізоляції від COVID-19, на поховання; - проводилось лікування застрахованих осіб та членів їх сімей у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів після перенесених захворювань і травм, компенсація втрати частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та оплата медико-соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм.

 

За 2020 рік відділенням проведена виплата матеріального забезпечення на загальну суму 5 812 662 грн. 29 коп., а саме:

- загальне захворювання – 2 318 549,21 грн.;

- невиробничі травми – 546 125,01 грн.;

- реабілітаційне лікування – 8 062,10 грн.;

- допомога по вагітності та пологах – 2 629 638,76 грн.;

- догляд за хворою дитиною або хворим членом сім’ї – 146 763,67 грн.;

- ізоляція від COVID-19 – 102 344,77 грн.;

- допомога на поховання – 41 000,00 грн.;

- нещасний випадок на виробництві – 20 178,77 грн.

 

Послугами з відновлювального лікування за рахунок коштів Фонду соціального страхування України  за 2020 рік скористалася 1 застрахована особа (за кардіо – пульмонарним видом медичної реабілітації). Відшкодовано витрати за надані соціальні послуги з лікування застрахованих осіб та членів їх сімей після перенесених захворювань і травм у реабілітаційних відділеннях санаторно-курортних закладів на загальну суму 12 027,00 грн.

За звітний період відділенням проведено виплати потерпілим, що компенсують втрату частини заробітної плати внаслідок нещасного випадку на виробництві та особам, які мають на це  право в разі втрати годувальника  на  загальну суму 4 422 649,04 грн., оплату медико - соціальних послуг та лікування потерпілих від наслідків травм на загальну суму 244 623,93 грн.

 

Станом на 01 січня  2021 р. зазначені виплати у відділенні отримують 120 потерпілих та членів їх сімей, з яких 113 чол. ( 94%) – потерпілі від трудового каліцтва та професійного захворювання, 7 чол. ( 6 %) – особи, які отримують страхові виплати у разі втрати годувальника. Із 113  потерпілих 65% ( 78осіб) складають інваліди трудового каліцтва та професійного захворювання, з них інваліди І групи - 4 чол., ІІ групи - 11 чол.,  ІІІ групи - 63 чол. 

 

Із загальної кількості одержувачів страхових виплат 24 особи – це потерпілі (члени їх сімей), внутрішньо переміщені з території, що не контролюється українською владою (18 осіб з Донецької області, 6 осіб  з Луганської області). Для здійснення страхових виплат зазначеним особам спрямовано 1 787 540,18 грн., що становить майже 40 % витрат у загальній структурі виплат потерпілим (членам їх сімей).

 

З метою перевірки цільового використання коштів Фонду страхувальниками, порядку видачі (продовження) та оформлення листків непрацездатності працівниками відділення проведено 40 перевірок щодо дотримання вимог законодавства про загальнообов’язкове державне соціальне страхування по коштах Фонду в частині їх використання страхувальниками. За результатами перевірок виявлено неправомірних витрат та застосовано фінансових санкцій на загальну суму 47 967,02 грн.

 

За 2020 рік Скадовським відділенням УВД ФССУ в Херсонській області, згідно з Кодексом України про адміністративні правопорушення,  було накладено 29 адміністративних штрафи щодо порушення порядку використання коштів Фонду загальнообов’язкового соціального страхування на загальну суму 3 944,00 грн., які сплачено своєчасно та в повному обсязі.                                                                

 

Профілактика виробничого  травматизму  за 2020 рік

 

Протягом 2020року до Скадовського відділення управління виконавчої дирекції Фонду соціального страхування України в Херсонській області  надійшли  3 повідомлення від  роботодавців   (КЗ «Лазурненський СБК», ТОВ «Таврида Плюс», Інституту рису НААНУ), з них 2 нещасних випадку пов'язаних з виробництвом розслідувано та  1  випадок знаходиться в стадії розслідування (дорожно –транспортна  пригода). Від КНП «Скадовська ЦРЛ» надійшло 8 екстрених повідомлень  про гостре профзахворювання COVID-19, в т. ч. 1 випадок із смертельним випадком. У порівнянні з відповідним періодом минулого року відбулося збільшення на 2 нещасний випадка пов'язаних з виробництвом. В 2020 році  проведено 2 розслідування по  гострим профзахворюванням COVID-19, з них 1 випадок гострого профзахворювання COVID -19 комісія з розслідування пов'язала з виробництвом та  знаходяться в стадії розслідування 6 випадків гострого профзахворювання COVID-19.

 

Для вивчення стану умов і безпеки праці на підприємствах, установах та організаціях підпорядкованих районів страховим експертом з охорони праці відділення організовані і проведені відповідно до затверджених планів робіт  16 планових  та 3 позапланові перевірки стану охорони праці та профілактичної роботи на підприємствах та в їх відокремлених підрозділах. В ході перевірок на цих підприємствах були виявлені  233 порушення нормативно - правових актів з охорони праці.

 

Протягом зазначеного періоду страховим експертом з охорони праці спільно з керівниками,  службами охорони праці та іншими  відповідальними спеціалістами підприємств  були організовані і проведені 2 семінара, 36 нарад  та 5 круглих столів  з питань  організації роботи  та профілактики нещасних випадків  Скадовського та Каланчацького районів.

 

З метою  запобігання нещасним випадкам на виробництві, професійним захворюванням та іншим видам загрози здоров’ю працюючих, страховим експертом з охорони праці надано 229 консультацій з питань дотримання вимог нормативних актів з питань охорони праці на підприємствах страхувальників. Службам охорони праці та відповідальним особам з охорони праці на 65 підприємствах надана методична допомога  по  доопрацюванню СУОП, а саме: розроблення  положень про службу охорони праці, порядку проведення навчання і перевірку знань з питань охорони праці, програм навчання та стажування працівників, інструкцій з охорони праці по професіям, розробленню колективних,  комплексних та профілактичних заходів. Також внесені пропозиції по проведенню атестації робочих місць за умовами праці, проведення медичних оглядів, забезпечення працівників ЗІЗ та інше. Під час проведення таких заходів було розповсюджено 505 одиниць нормативно – правових  актів  з охорони праці.

 

Страховим експертом з охорони праці  відділення прийнято участь у роботі 41 комісії з питань охорони праці та прийнято участь у засіданні 32 комісій з навчання та перевірки знань з питань охорони праці  працівників підприємств Скадовського та Каланчацького районів.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора