Питна вода у місті: реалії та перспективи

Дата: 29.10.2020 17:01

Проблемним питанням з подачі питної води став порив магістрального водогону по вул. Віталія Бєлікова. Частину магістральної труби водогону було замінено на азбоцементну, облаштовано муфти для її кріплення. Через невідповідність діаметрів труб їх з’єднання викликало ряд складнощів, але сьогодні це питання вирішено. Подачу води у магістралях відновлено, працюють насоси підкачувальних станцій для встановлення необхідного тиску у мережі.

Про роботу міського водогону й забезпечення стабільної подачі води інформує директор КП «Водне господарство» Жук Олександр Володимирович. З його слів: «На сьогодні у місті є різні ділянки водогону. Деякі з них мають критичний рівень зносу, адже чавунні труби мають термін експлуатації 30 років, а їх використовують більше 50 років, що є частою причиною аварійних ситуацій у місті. На сьогодні проведено заміну магістральних мереж на нові пластикові труби, термін їх експлуатації складає 100 років, мікрорайону «воєнка», мікрорайону біля лісгоспу, облаштовано подачу води до «Білої акації», замінено водогін до багатоповерхівок по вул. Мангубінська, 29, 30, 43. Першими на черзі із заміни водогону мають бути магістральна мережа що йде  по вул. Джарилгацька, Шмідта, Балтазарівська, В. Бєлікова й до міської бойні, а також мережа, що прокладена по вул. Маріїнська, Набережна та вул. Мангубінська. Ці центральні водогони мають найстарший вік і потребують окремої міської програми із заміни магістралей питної води», - зауважив Жук О.В.