Скадовська міська громада
Херсонська область, Скадовський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Стан законності на території Скадовського району у 2019 році та заходи щодо її зміцнення

Дата: 12.02.2020 10:44
Кількість переглядів: 399

Відповідно до положень ст. 6 Закону України «Про прокуратуру» інформую про стан законності, заходи щодо її зміцнення та результати діяльності Новокаховської місцевої прокуратури на території Скадовського району.

Фото без опису

Новокаховською місцевою прокуратурою протягом 2019 року вжито низку організаційно-практичних та координаційних заходів, спрямованих на протидію злочинності та корупції, реальне усунення порушень законів, поновлення прав громадян та інтересів держави, притягнення винних осіб до відповідальності, забезпечення відшкодування завданих збитків, які у цілому позитивно вплинули на криміногенну ситуацію, стан законності та правопорядку в районі.

 

Загальна характеристика злочинності

Протягом 2019 року до Скадовського відділу поліції всього надійшло 7383 заяв та повідомлень про злочини. До Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 1913 відомостей про кримінальні правопорушення.

За наслідками розслідування кримінальних правопорушень (з урахуванням зареєстрованих у минулих роках) у 1640 прийнято остаточні процесуальні рішення, з яких: направлено до суду – 269, у тому числі з обвинувальним актом – 212, з угодою про примирення – 49, з угодою про визнання винуватості – 8, з клопотанням про застосування примусових заходів медичного характеру – 1, клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності - 6, зупинено - 10, закрито – 1421, залишилось у провадженні – 1781.

Рівень злочинності на 10 тис. населення на території району склав 165,6 злочинів при середньо обласному показнику 151,3.

На 14,3 % зменшилась кількість тяжких злочинів (215 проти 251),                      на 5,3 % - середньої тяжкості злочини (355 проти 375), 50 % - розбій (3 проти 6), на 12,4% - крадіжки (431 проти 492), на 44,4 % - злочини проти довкілля (5 проти 9), на 25 % - злочини проти громадської безпеки (9 проти 12), на 3,6 % - шахрайство (27 проти 28), на 33,3 % - злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов’язаної з наданням з наданням публічних послуг (10 проти 15).

При цьому збільшилось на 17,6% особливо тяжкі злочини (20 проти 17), на 29,2 % - невеликої тяжкості злочини (177 проти 137), на 28, 2 % - злочини проти життя та здоров’я особи (109 проти 85),  на 12,5 - грабіж (9 проти 8), на 62,5 % - злочини у сфері обігу наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів (52 проти 32), на 87,5 % - злочини проти правосуддя (15 проти 8), на 52,2 % - проти безпеки руху та експлуатації транспорту (35 проти 23).

З 821 тис.грн. встановлених у кримінальних провадженнях збитків забезпечено відшкодування 438 тис.грн, що становить 53,4 %.

 

Організація і процесуальне керівництво досудовим розслідуванням, нагляд за негласними та іншими слідчими і розшуковими діями органів правопорядку.

Протягом 2019 року прокурорами місцевої прокуратури здійснювалось процесуальне керівництво у 3524 кримінальних провадженнях, з яких закінчено із направленням до суду 269 проваджень (проти 267 у минулому році), у тому числі з обвинувальними актами – 212 (210), з угодами про примирення – 49 (38), з угодами про визнання винуватості –  8 (12).

Здійснюючи нагляд за діяльністю слідчих Скадовського ВП Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області прокурорами скасовано 23 незаконних постанов про закриття кримінальних проваджень, надано 192 письмових вказівок про проведення необхідних слідчих дій, виявлено та внесено до Єдиного реєстру досудових розслідувань відомості про 1 вчинене кримінальне правопорушення, раніше не обліковане. Прокурорами взято участь у розгляді слідчими суддями 26 скарг на рішення, дії чи бездіяльність слідчих національної поліції та прокурора, а за документами прокурорського реагування за допущені порушення вимог закону притягнуто до дисциплінарної відповідальності 4 працівника поліції.

Протягом 2019 року затримано 6 осіб  у порядку, передбаченому статтею 208 КПК України. Обрано запобіжних заходів 45 особа, із них 37 клопотань – задоволено, 8 – відмовлено з одночасним обранням іншого запобіжного заходу.

Прокурорами здійснювалися повноваження відповідно до Закону України «Про оперативно-розшукову діяльність», зокрема перевірено 28 оперативно-розшукових справ, надано 3 письмові вказівки.

 

 

Підтримання публічного обвинувачення в суді

Прокурорами місцевої прокуратури прийнято участь у 158 судових розглядах кримінальних проваджень судом першої інстанції, у тому числі проведено 201 підготовчих судових засідань та 90 засідань з постановленням обвинувальних вироків. Протягом 2019 року внесено 26 апеляційних скарг на незаконні судові рішення. Постановлено судом 3 виправдувальних вироків.

Стан протидії корупції

Забезпечено участь у розгляді Скадовським районним судом 8 протоколів про вчинення адміністративних правопорушень, пов’язаних з корупцією. Внесено 1 подання в порядку ч. 3 ст. 65 Закону України «Про запобігання корупції», яке задоволено.

Вжито заходів до практичної реалізації повноважень органів прокуратури поза межами кримінального судочинства у порядку ст. 23 Закону України «Про прокуратуру» щодо представництва інтересів держави в суді в порядку визначеному законом. Заявлено позовів на суму 168 тис.грн., задоволено позовів на суму 112 тис. грн.

 

Одним із пріоритетних напрямів діяльності для місцевої прокуратури залишається захист прав і свобод дітей.

Зокрема, у поточному році пред’явлено 3 позови до адміністративного суду про визнання недійсними рішень органів місцевого самоврядування щодо встановлення плати за харчування пільгової категорії дітей у дошкільних навчальних закладах.

Протягом 2019 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесено 9 відомостей про кримінальні правопорушення вчиненні за устю неповнолітніх осіб.

За наслідками розслідування кримінальних правопорушень (з урахуванням зареєстрованих у минулих роках) у 6 прийнято остаточні процесуальні рішення, з яких: направлено до суду – 6, у тому числі з обвинувальним актом – 3, клопотанням про звільнення підозрюваного від кримінальної відповідальності - 2, закрито – 1.

 

Забезпечено додержання конституційних прав громадян у місцях тримання затриманих, установах попереднього ув’язнення, виконання покарань та при застосуванні інших заходів примусового характеру, пов’язаних з обмеженням особистої свободи.

Так, на території району Новокаховською місцевою прокуратурою щоквартально проводяться перевірки додержання вимог законодавства при застосуванні заходів примусового характеру у Скадовському ВП Новокаховського ВП ГУНП в Херсонській області, за результатами яких на адресу начальника Скадовського відділення поліції внесено 4 документи прокурорського реагування, за результатами розгляду яких до дисциплінарної відповідальності притягнуто 2 посадові особи.

Проведено перевірку додержання районним відділом ДВС вимог чинного законодавства України, за результатами якої на адресу начальника Скадовського РВ ДВС внесено 1 вказівку.

Крім того, проведено перевірку додержання вимог чинного законодавства в діяльності Скадовського районного сектору філії Державної установи «Центр пробації» в Херсонській області, за результатами якої на адресу начальника Скадовського РСФ ДУ «Центр пробації» внесено 5 вказівок.

Також, проведено перевірку додержання вимог чинного законодавства в діяльності органів місцевого самоврядування Скадовського району, за результатами якої внесено 5 вказівок та 1 лист на адреси голів сільських, селищних та міської рад Скадовського району.

 

Стан роботи з розгляду та вирішення звернень громадян

Протягом 2019 року до місцевої прокуратури надійшло 138 звернень громадян та юридичних осіб, з них: з питань досудового розслідування вирішено 106 звернення, у тому числі 55 - на дії і рішення слідчих національної поліції; з питань представництва інтересів громадян та держави в суді – 2 звернення; з питань додержання законодавства при виконанні рішень судів та інших органів – 1 звернення; з інших питань – 29 звернень; на особистому прийомі прийнято 36 громадян.

З метою інформування суспільства щодо діяльності органів прокуратури у засобах масової інформації розміщено 30 інформацій про результати роботи Новокаховської місцевої прокуратури на території Скадовського району.


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора