Скадовська міська громада
Херсонська область, Скадовський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Насильству НЕМАЄ виправдання!

Дата: 10.10.2019 17:00
Кількість переглядів: 617

10 жовтня 2019 року спеціалістами виконавчого комітету міської ради разом з представниками служби у справах дітей Скадовської РДА, центру соціальних служб для сім”ї, дітей та молоді, відділу поліції з метою попередження психотравмуючих подій в житті дітей та унеможливлення проявів суіцидальних тенденцій було проведено спільний рейд відвідування сімей щодо фактів скоєння насилля в родинах, під час яких були присутні неповнолітні діти та родин, які опинилися у складних життєвих обставинах.

Фото без опису

Конституція України зазначає, що людина, її життя й здоров'я, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Будь-яке насильство над дитиною та її експлуатація переслідуються законом. Стаття 28 Конституції України встановлює, що ніхто не може бути підданий катуванню, жорстокому, нелюдському або такому, що принижує його гідність, поводженню або покаранню.

Згідно статті 150 Сімейного кодексу України батьки зобов'язуються виховувати своїх дітей, проявляти турботу про їхнє здоров'я, фізичний, духовний та моральний розвиток. Батьківські права не можуть здійснюватися всупереч інтересам дітей. Забороняються фізичні покарання дитини батьками, а також застосування ними інших видів покарань, які принижують людську гідність дитини.

Сімейний кодекс України надає дитині право самостійно звертатися до суду та до інших компетентних органів держави — в службу у справах дітей, в центри соціальних служб для сім'ї, дітей та молоді, органи освіти та охорони здоров'я та інші в разі порушення її прав у сім'ї, насильства та жорстокого поводження.

Під насильством в сім'ї в чинному законодавстві України розуміють будь-які умисні дії фізичного, психологічного чи економічного спрямування одного члена сім'ї по відношенню до іншого члена сім'ї, якщо ці дії порушують конституційні права і свободи члена сім'ї як людини та громадянина і наносять йому моральну шкоду, шкоду його фізичному чи психічному здоров'ю.

На базі громадської організації «Ла Страда-Україна» функціонує дві «гарячі» лінії:

1. Національна дитяча «гаряча» лінія, яка працює за безкоштовним номером 0 800 500 225 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним коротким номером 116 111 (з мобільних). Лінія працює по будням з 12.00 до 20.00 та в суботу – з 12.00 до 16.00.

2. Національна «гаряча» лінія з попередження домашнього насильства, торгівлі людьми та гендерної дискримінації, яка працює за безкоштовним номером 0 800 500 335 (зі стаціонарного телефону) та безкоштовним коротким номером 116 123 (з мобільних). Лінія працює цілодобово.

Національна дитяча «гаряча» лінія - для дітей та про дітей. Це означає, що «гаряча» лінія приймає дзвінки від дітей та від дорослих, чиї запити стосуються дітей.

Зателефонувавши за номером «гарячої» лінії маленькі українці знайдуть підтримку та пораду стосовно своїх проблем, якими їм немає з ким поділитися.

 


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора