Як же прекрасно вони танцювали!, - Олена Зеленська
Адже Рома Олексів професійно займається танцями, а Саша Паскаль – художньою гімнасткою. Рух – їхня стихія.
Тим часом дорослі глядачі плакали, вражені не тільки майстерністю – мужністю цих дітей. Рома пройшов через численні операції й пересадки шкіри після російського ракетного удару по Вінниці влітку 2022-го. А Саша, того ж року поранена під час ворожого удару по Одещині, опанувала біонічний протез.
Вони – втілене свідчення того, що росія робить з нашими дітьми. Але водночас вони ж, їхній танець на Саміті перших леді та джентльменів, – це також втілена стійкість. Наш захід, що мав тему «Захист дітей: гарантії безпечного майбутнього», цього року був присвячений безпеці дітей від загроз і свавілля в усіх їхніх проявах, таких як війни, насильство в родині, школі, інтернеті.
Тож головними учасниками Саміту стали саме діти – з України та світу. Вдячна всім тим, хто поділився своїми непростими історіями: кримчанці Аділе Джелял, на очах якої батька затримували російські силовики, Вʼячеславу Ялову, який у 17 з половиною років, після загибелі мами став опікуном для чотирьох молодших братиків і сестричок, Зої Клозюр (Франція) з досвідом булінгу, Крісті Салам (Беліз), що у свої юні роки борються проти насильства в родині, у суспільстві й за права дітей, та екоактивістці Маї-Натук Роман Фляйшер (Гренландія).
Тим часом семирічна Поліна Медвідь спільно з очільником ЮНІСЕФ Україна Муніром Мамедзаде була модераторкою панелі «Безпека дітей у родині».
Наші діти та діти всього світу стають дорослими швидше, ніж треба. Виною тому є брак безпеки. І він відчувається не лише в Україні: як показало дослідження, проведене до Саміту в 15 країнах світу, – 75 % батьків вважає, що загроз для їхніх дітей зараз більше, ніж у їхньому власному дитинстві.
Але це не тільки тривога, це й усвідомлення. Маючи його, разом, таким великим числом дорослих світу, ми знайдемо способи захистити дітей.