Скадовська міська громада
Херсонська область, Скадовський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Дитячі фотографії з образливими коментарями кривдники публікували у спеціальних онлайн-каналах, закликаючи підписників до фізичного та психологічного тиску. А за видалення фото вимагали з дітей гроші

Дата: 04.09.2024 11:42
Кількість переглядів: 37

Це – кібербулінг. І його випадки трапляються частіше, ніж усі думають. На початку року про такі канали, виявлені в Києві та Дніпрі, повідомив поліції уповноважений Верховної Ради з прав людини Дмитро Лубінець.

Дитячий фонд ЮНІСЕФ проводив опитування в Україні. І за його даними, кожен третій український підліток ставав жертвою онлайн-булінгу, а кожен п'ятий був змушений пропускати через це шкільні заняття. Опитування проводилося ще до початку повномасштабного вторгнення, проте війна тільки погіршує такі проблеми.

Це – світова тенденція. Наша країна тут не унікальна. Кібербулінг не має кордонів. Це лише один із видів онлайн-загроз, із якими стикаються діти. І ми, дорослі, маємо докладати всіх можливих зусиль, аби ці загрози зменшити.

Тому окрема панель четвертого Саміту перших леді та джентльменів присвячена безпеці дітей у кіберпросторі. Саме в кіберпросторі існують різні види онлайн-шахрайства та інші небезпеки. Діти не завжди вміють критично сприймати інформацію та протистояти цим загрозам.

Обговоримо такі теми:

  • Безпека й захист дітей у цифровому вимірі: загрози та рішення.
  • Досвід країн-учасниць щодо захисту дітей в інтернеті.
  • Участь правоохоронних органів у захисті дітей в інтернеті.
  • Можливості технологічних компаній у сфері онлайн-безпеки.
  • Ризики та переваги ШІ для безпеки дітей у мережі. 

Як бачимо із цього переліку, дуже важливою є синергія держави, правоохоронних органів і техкомпаній. Тих, хто може створювати просвітницькі ресурси, аби пояснювати небезпеки дітям та їхнім батькам. І тих, хто може розробити реальні механізми покарання зловмисників.



« повернутися

Код для вставки на сайт