Сучасні приміщення, співпраця з бізнесом, свобода для розвитку — якими будуть оновлені профтехи
До кінця року в 100 майстернях в Україні завершать ремонти. Зараз потреба в робітничих професіях колосальна: на ринку десятки вакансій з різних напрямів — від громадського харчування до машиніста крана.
Почали трансформацію профтехів, щоб майбутні майстри здобували актуальні знання та розуміли, як будувати карʼєру після закінчення навчання. Сучасний профтех повинен бути на одній хвилі з бізнесом, розуміти потреби ринку й адаптовувати під них освітні програми. Для студента співпраця з бізнесом — це можливість пройти стажування в крутій компанії та знайти там роботу, а для підприємця — найняти класних спеціалістів.
Держава виділила 549 мільйонів гривень на трансформацію профтехів, також допомогли донори та партнери. Кошти пішли на ремонт майстерень — від оновлення аудиторій до закупівлі професійної техніки. Профтехи отримали 3D-принтери, обладнання для STEM-лабораторій, верстати, станки, цивільні БпЛА тощо.
Кілька кейсів, як змінилися профтехи.
У Міжрегіональному вищому професійному училищі автомобільного транспорту та будівництва м. Львова створили автохаб для ремонту автомобілів. У ньому студенти виконують реальні замовлення та вчаться монетизувати власну працю.
У Червоноградському професійному гірничо-будівельному ліцеї відкрили навчально-практичний центр відновлювальної енергетики. Це топовий напрям під час війни та після перемоги, враховуючи ситуацію в енергетичній інфраструктурі.
Як трансформуються профтехи — у відео.
Від вашої майстерності залежить майбутнє.