Центр протидії дезінформації продовжує цикл публікацій стосовно російської мережі «Pravda», до якої увійшли 24 сайти і Telegram-канали для поширення пропаганди на країни Європи

Дата: 17.04.2024 12:25

Розповідаємо, які наративи поширюють ресурси, створені для Швеції.

◾️ Більшість публікацій на ресурсі спрямовані на дискредитацію України та ЄС. Просувається наратив про «зовнішнє управління», Україну як «маріонетку в руках войовничого антиросійського Заходу».

◾️ Щодо ЄС ставка робиться на наративи, якими ворог хоче посіяти розбрат між державами цього об’єднання. Зокрема, поширюються маніпуляції про нерівномірність розподілення допомоги країнам-членам від ЄС.

◾️ Ворожий ресурс виправдовує удари рф по українській енергетиці – мовляв, так москва схилить Україну до переговорів, «примусить до миру». Для більшого впливу на громадян Швеції публікуються фото нібито знищеної в Україні шведської військової техніки.

Мета проєкту – маніпулювати громадською думкою щодо війни та допомоги Україні з боку ЄС.