Скадовська міська громада
Херсонська область, Скадовський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Сімейні форми виховання прийомних дітей

Дата: 16.02.2022 16:51
Кількість переглядів: 146

Цікаве життя людини. Хтось народжується щасливим, комусь доводиться пережити складні обставини долі, але є і такі долі, коли немає змоги щось змінити самому.

Фото без опису

Саме дитячі долі в руках дорослих, і тому важко переживати за дітей, чиє життя понівечено та з самого початку зруйновано. Відсутність батьківського тепла, маминої колисанки на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – все це є притаманним дітям-сиротам та дітям позбавленим батьківського піклування. Ці діти живуть в інтернатах, і начебто мають все: одяг та їжу, влітку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але   їх   ніхто не чекає, і нікому пожалітись про забитий синець чи успіх у спортивних змаганнях. Саме тому, наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт – це прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу.

 

Прийомна сім’я – це сім’я або особа, що добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від однієї дитини до чотирьох на виховання та спільне проживання.

 

Дитячий будинок сімейного типу – окрема сім’я, що створюється за бажанням подружжя або окремої особи, яка не перебуває у шлюбі, які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.

 

З метою популяризацію сімейних форм виховання  та пошуку нових кандидатів у прийомні батьки, опікуни, усиновителі, з початку 2022 року Центром надання соціальних послуг проводиться інформаційно-ресурсна кампанія «Сирітству НІ!». У рамках інформаційної кампанії з 01 по 11 лютого поточного року проведені зустрічі з колективами дитячих садків Скадовська.

 

Учасники заходу заслухали доповідь фахівців Центру щодо сімейних форм виховання, патронату, як комплексної послуги для дітей, які опинились в складних життєвих обставинах та потребують уваги нашого суспільства.

 

В ході обговорення присутні мали можливість задати найбільш актуальні питання стосовно порядку влаштування дітей до сімейних форм виховання, прав та обов’язків прийомних батьків, опікунів, усиновителів, їх основних завдань та цілей.

 

До уваги учасників було запропоновано методичний матеріал на тему розвитку сімейних форм влаштування дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування. Всім присутнім було роздано  інформаційні буклети за даною тематикою.

 

Найкраще середовище для життя й розвитку дитини – сім’я. Якщо це можливо, кожна дитина має зростати в сімейному оточенні, в атмосфері любові, бо лише так повною мірою забезпечуються її потреби, створюються оптимальні умови для гармонійного розвитку та успішної соціалізації.

 

За великим рахунком, чужих дітей не буває. Адже, як відомо, вони – наше майбутнє. На жаль, обділені діти, відчуваючи свою неповноцінність і беззахисність, часто зневіряються у справедливості суспільства та сенсі подальшого життя. Тому ми, дорослі, зі свого боку маємо докласти максимум зусиль для того, щоб не допустити втрати віри, любові та надії у дітей, яким не пощастило з біологічними батьками.« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора