Скадовська міська громада
Херсонська область, Скадовський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує

Дата: 21.12.2021 16:36
Кількість переглядів: 323

Податкова знижка на оплату репродуктивних технологій

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі інформує щодо права на отримання податкової знижки чоловіком, дружина якого не працює, у разі оплати ним допоміжних репродуктивних технологій.

Фото без опису

Перелік витрат, дозволених до включення до податкової знижки, визначено у п. 166.3 ст. 166 Податкового кодексу України (далі − ПКУ). До даного переліку включається сума витрат платника податку на доходи фізичних осіб (далі - ПДФО) на оплату допоміжних репродуктивних технологій згідно з умовами, встановленими законодавством, але не більше ніж сума, що дорівнює третині доходу у вигляді заробітної плати за звітний податковий рік.

Обмеження права на нарахування податкової знижки передбачені п.166.4 ст. 166 ПКУ, а саме:

- податкова знижка може бути надана виключно резиденту, який має реєстраційний номер облікової картки платника ПДФО, а так само резиденту - фізичній особі, яка через свої релігійні переконання відмовилась від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та офіційно повідомила про це відповідний контролюючий орган і має про це відмітку у паспорті;

загальна сума податкової знижки, нарахована платнику ПДФО у звітному податковому році, не може перевищувати суми річного загального оподатковуваного доходу платника ПДФО, нарахованого як заробітна плата, зменшена з урахуванням положень п. 164.6 ст. 164 ПКУ;

якщо платник ПДФО до кінця податкового року, наступного за звітним не скористався правом на нарахування податкової знижки за наслідками звітного податкового року, таке право на наступні податкові роки не переноситься.

Відповідно до частини сьомої ст. 281 Цивільного кодексу України від 16 січня 2003 року № 435-IV зі змінами та доповненнями повнолітня жінка або чоловік мають право за медичними показаннями на проведення щодо них лікувальних програм допоміжних репродуктивних технологій згідно з порядком та умовами, встановленими законодавством. Порядок застосування допоміжних репродуктивних технологій в Україні, який визначає механізм та умови застосування методики допоміжних репродуктивних технологій, затверджений наказом Міністерства охорони здоров’я України від 09.09.2013 № 787, стосується удосконалення медичної допомоги населенню при лікуванні безпліддя із застосуванням допоміжних репродуктивних технологій та регулює відносини між пацієнтами (жінками, чоловіками) та закладами охорони здоров’я, які забезпечують застосування методик допоміжних репродуктивних технологій та не містить положень щодо порядку (способів) оплати наданих медичних послуг та суб’єктів, які здійснюють таку оплату. Нормами ст. 3 Основ законодавства України про охорону здоров’я від 19 листопада 1992 року № 2801-ХІІ визначено, що послугою з медичного обслуговування населення (медичною послугою) є послуга, що надається пацієнту закладом охорони здоров’я або фізичною особою - підприємцем, яка зареєстрована та одержала в установленому законом порядку ліцензією на провадження господарської діяльності з медичної практики, та оплачується її замовником. Замовником послуги з медичного обслуговування населення можуть бути держава, відповідні органи місцевого самоврядування, юридичні та фізичні особи, у тому числі пацієнт.

Отже, платник ПДФО чоловічої статі має право на отримання податкової знижки згідно з п. п. 166.3.6 п. 166.3 ст. 166 ПКУ на суму витрат на оплату допоміжних репродуктивних технологій, наданих дружині платника податків, але оплачених таким платником (чоловіком).

Детальніше із зазначеною інформацією можна ознайомитися в розділі 103.06.06 загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, який розміщено за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.

Спілкуйтесь з податковою службою дистанційно за допомогою сервісу «InfoTAX».

Яким чином здійснюється реєстрація РРО та взяття його на облік контролюючим органом?

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що реєстрація реєстратора розрахункових операцій (далі – РРО) здійснюється в контролюючому органі за основним місцем обліку суб’єкта господарювання як платника податків.

Для реєстрації РРО суб’єкт господарювання або представник суб’єкта господарювання подає до контролюючого органу заяву про реєстрацію реєстраторів розрахункових операцій за ф. № 1-РРО (далі – реєстраційна заява за ф. № 1-РРО) за ідентифікатором форми J/F1311405.

У разі відсутності підстав для відмови в реєстрації РРО посадова особа контролюючого органу не пізніше двох робочих днів з дня надходження реєстраційної заяви за ф. № 1-РРО приймає рішення про можливість реєстрації РРО, формує та резервує фіскальний номер РРО в інформаційній системі ДПС та надсилає до центру сервісного обслуговування (далі – ЦСО) інформацію у вигляді довідки про резервування фіскального номера реєстратора розрахункових операцій за ф. № 2-РРО засобами телекомунікацій в електронній формі.

Після закінчення робіт із введення РРО в експлуатацію ЦСО надсилає до контролюючого органу, де проводиться реєстрація РРО, примірники довідки про опломбування РРО та акта введення в експлуатацію РРО засобами телекомунікацій в електронній формі з дотриманням вимог законів у сфері електронного документообігу та використання електронних документів із зазначенням обов’язкових реквізитів електронних документів. Роботи з введення РРО в експлуатацію виконуються ЦСО відповідно до вимог експлуатаційних документів у строк, що не перевищує трьох робочих днів з дати його інформування ДПС про резервування фіскального номера реєстратора.

Протягом трьох робочих днів з дати надсилання до ЦСО довідки про резервування фіскального номера суб’єкт господарювання повинен забезпечити переведення РРО у фіскальний режим роботи (внесення фіскального номера до фіскальної пам’яті РРО, персоналізація та опломбування РРО в ЦСО).

Після отримання належним чином оформлених документів посадова особа контролюючого органу не пізніше наступного робочого дня проводить реєстрацію РРО шляхом внесення даних до інформаційно-телекомунікаційної системи ДПС, розміщує в Електронному кабінеті в електронній формі та/або надає (надсилає) суб’єкту господарювання реєстраційне посвідчення РРО за ф. № 3-РРО (додаток 3 до Порядку)за ідентифікатором форми J1413404 (далі – реєстраційне посвідчення за ф. № 3-РРО), що засвідчує реєстрацію РРО в контролюючому органі.

При реєстрації резервного РРО у правому верхньому куті реєстраційного посвідчення за ф. № 3-РРО робиться відмітка «Резервний», у першому рядку відповідної таблиці в реєстраційному посвідченні за ф. № 3-РРО зазначаються назва та адреса господарської одиниці, де буде зберігатися резервний РРО, а в інших рядках – назви та адреси всіх господарських одиниць, де він може використовуватися. Щодо кожної господарської одиниці, де використовуватиметься резервний РРО, суб’єкт господарювання має завчасно повідомити як про об’єкт оподаткування.

Реєстрація резервного РРО для використання та зберігання у господарській одиниці, на якій використовується як основний програмний РРО, проводиться в порядку, визначеному розд. ІІ Порядку реєстрації та застосування реєстраторів розрахункових операцій, що застосовуються для реєстрації розрахункових операцій за товари (послуги), затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 14.06.2016 № 547.

Детальніше із зазначеною інформацією можна ознайомитися в розділі 109 загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, який розміщено за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.

До уваги користувачів ПРРО Каса

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє, що у разі використання програмного забезпечення ПРРО Каса з версією, нижчою, ніж 1.0.2.2619, необхідно оновити програмне забезпечення додатків ПРРО Каса для операційних систем Windows та Android.

Перед оновленням програмного забезпечення необхідно створити резервну копію. Механізм резервного копіювання описано в розділі «Резервне копіювання» документу «ПРРО Каса – Керівництво користувача».

Після встановлення оновленої версії програмного забезпечення слід перевірити збереження даних та за необхідності відновити резервну копію.

Про необхідність оновлення наступних версій програмного забезпечення ПРРО Каса користувача буде проінформовано під час авторизації. Посилання на сторінку завантаження буде розміщено у діалоговому вікні.

Підписуйтеся на telegram-канал Державної податкової служби України https://t.me/tax_gov_ua.

Яким чином через Електронний кабінет ФОП надсилається заява про застосування спрощеної системи оподаткування та яка дата буде вважатися датою її подання?

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі повідомляє.

Для надіслання заяви про застосування спрощеної системи оподаткування (далі – Заява) фізичною особою – підприємцем в меню «Введення звітності» приватної частини Електронного кабінету обирається рік та місяць, в якому створюється Заява, та з переліку електронних форм обирається Заява за формою F0102003. При цьому за замовчуванням встановлюється орган ДПС за місцем основної реєстрації.

У запропонованій формі Заяви необхідно заповнити відповідні поля електронного документу, підписати та надіслати, при цьому реєстраційні дані платника податків заповнюються автоматично.

У разі переходу фізичної особи – підприємця на спрощену систему оподаткування (перша-третя група платників єдиного податку) додатково до Заяви подається розрахунок доходу за попереднiй календарний рiк, що передує року переходу на спрощену систему оподаткування (далі – Розрахунок). Для цього платник у вкладці «Додатки» обирає опцію «Додати» Розрахунок за формою F0102103 та заповнює обов’язкові поля.

У разі наявності другої квитанції про прийняття електронного документа датою та часом прийняття (реєстрації) електронного документа контролюючим органом вважаються дата та час, зафіксовані у першій квитанції.

Разом з тим повідомляємо, що вкладка «Вхідні документи» меню «Вхідні/вихідні документи» надає доступ до квитанції № 2 щодо приймання та обробки Заяви, надісланої користувачу Електронного кабінету.

Детальніше із зазначеною інформацією можна ознайомитися в розділі 107 загальнодоступного інформаційно-довідкового ресурсу, який розміщено за посиланням: https://zir.tax.gov.ua/.

Бізнес Херсонщини сплатив до держбюджету рекордні понад 2 мільярди гривень податку на додану вартість

У січні – листопаді 2021 року юридичні особи та фізичні особи-підприємці регіону перерахували до державного бюджету більш як 2,1 млрд гривень податку на додану вартість (далі – ПДВ).

Як повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ігор Клим надходження ПДВ за 11 місяців поточного року перевищили обсяг показників за аналогічний період 2020 року майже на 14% або на 257,4 млн гривень.

Тільки за попередній місяць надійшло понад 249,4 млн гривень ПДВ.

Станом на початок цього місяця в Головному управлінні ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі зареєстровано 4063 платники ПДВ, серед яких 3673 юридичні особи та 390 фізичних осіб-підприємців.

Водночас Ігор Клим зазначив, що бізнесмени сплатили рекордні суми податку на додану вартість навіть з урахуванням карантинних обмежень та зниження з 20% ставки на реалізацію зернових культур з 1 березня 2021 року до 14%. Це свідчить про значне зменшення «тіньового» сектору економіки, зокрема, за рахунок ефективного адміністрування ПДВ та підвищення рівня податкової культури.

Місцевий бюджет Херсонщини отримав понад 119 мільйонів гривень податку на нерухомість

З початку 2021 року місцеві бюджети Херсонщини отримали майже 119,4 млн гривень податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

«Плюс до показника аналогічного періоду попереднього року склав 38 млн гривень. Від загальної суми надходжень податку податку на нерухомість 84,6 млн гривень сплатили підприємства регіону, а решту 34,8 млн гривень перерахували громадяни», – повідомив в. о. начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ігор Клим.

Нагадаємо, платниками податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, є фізичні та юридичні особи, у тому числі нерезиденти, які є власниками об’єктів житлової або нежитлової нерухомості. Податок нараховується на загальну площу об’єкта житлової та нежитлової нерухомості, у тому числі їх часток.

Ставки податку встановлюються органами місцевого самоврядування.

Внесок Херсонщини в зміцнення обороноздатності – понад 365 мільйонів гривень

Внесок платників військового збору Херсонщини за 11 місяців поточного року склав 365,5 млн гривень, які надійшли до державного бюджету.

За словами в. о. начальника Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі Ігоря Клима, це майже на 70 млн гривень або 23,5% перевищує показник аналогічного періоду попереднього року.

Лише в листопаді платники Херсонської області спрямували на потреби армії більш як 35 млн гривень військового збору. Приріст цього платежу до аналогічного періоду попереднього року склав 5,3 млн гривень або 18%.

Такій позитивній динаміці надходжень військового збору Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі завдячує тим платникам податків регіону, які забезпечують системну виплату заробітної плати найманим працівникам, утримання та перерахування до бюджету військового збору.

До бюджету Скадовської громади надійшло понад 18,7 млн гривень єдиного податку

За даними відділу координації та моніторингу доходів бюджету Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, упродовж січня – листопада 2021 року платники Скадовської територіальної громади, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, перерахували до місцевого бюджету понад 18,7 млн гривень єдиного податку, що більш як на 2,8 млн гривень перевищує торішній показник.

Враховуючи, що відповідно до Бюджетного кодексу України єдиний податок від підприємницької діяльності сплачується на рахунки територіальних громад, у Головному управлінні ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі наголошують, що своєчасна та повна сплата єдиного податку сприяє розвитку нашого регіону, і закликають суб’єктів малого бізнесу свідомо та сумлінно ставитися до обов’язку сплачувати податки.

До бюджету Скадовської громади надійшло понад 18,7 млн гривень єдиного податку

За даними відділу координації та моніторингу доходів бюджету Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, упродовж січня – листопада 2021 року платники Скадовської територіальної громади, які обрали спрощену систему оподаткування, обліку та звітності, перерахували до місцевого бюджету понад 18,7 млн гривень єдиного податку, що більш як на 2,8 млн гривень перевищує торішній показник.

Враховуючи, що відповідно до Бюджетного кодексу України єдиний податок від підприємницької діяльності сплачується на рахунки територіальних громад, у Головному управлінні ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі наголошують, що своєчасна та повна сплата єдиного податку сприяє розвитку нашого регіону, і закликають суб’єктів малого бізнесу свідомо та сумлінно ставитися до обов’язку сплачувати податки.

Власники та орендарі земельних ділянок Скадовської громади сплатили до бюджету майже на 2 мільйони гривень більше, ніж торік

Як повідомили у відділі координації та моніторингу доходів бюджету Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, упродовж січня – листопада нинішнього року власники та орендарі земельних ділянок Скадовської територіальної громади сплатили до місцевого бюджету понад 20 млн гривень плати за землю, що становить 16 % від загальної суми надходжень і майже на 2 млн гривень перевищує минулорічний показник.

Податківці нагадують, що плата за землю – один із майнових податків, який сплачується щороку. Його зобов'язані платити фізичні особи, яким належить право власності на земельні ділянки. Це паї, які знаходяться у власності фізичних осіб, ділянки для будівництва та обслуговування житлового будинку, господарських будівель і споруд (присадибна ділянка), земельні ділянки сільськогосподарського призначення, для садівництва, для особистих селянських господарств, городництва та інше.

Платники податків повинні розуміти особисту відповідальність за наповнення місцевого бюджету – не тільки дотримуватися законодавчо встановлених термінів сплати, а й забезпечувати наповнення його дохідної частини. Адже вирішення соціальних завдань, підтримка повноцінного функціонування громади та її соціально-економічного розвитку залежить передусім від забезпечення своєчасних і в повному обсязі бюджетних надходжень.

Від сплати роздрібного акцизу бюджет Скадовської громади отримав близько 5,7 мільйона гривень

За інформацією відділу координації та моніторингу доходів бюджету Головного управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі, упродовж 11 місяців нинішнього року до бюджету Скадовської міської територіальної громади надійшло близько 5,7 млн гривень акцизного податку з роздрібного продажу підакцизних товарів – на понад 2 млн гривень більше, ніж за аналогічний період минулого року.

Нагадаємо, що суб’єкти підприємництва, які мають відповідні ліцензії, щомісяця сплачують п’ятивідсотковий акцизний податок з реалізації алкогольних напоїв та тютюнових виробів у роздріб. Платіж повністю зараховується до бюджету громади, на території якої здійснюється торгівля, тому голови територіальних громад повинні контролювати дотримання вимог законодавства всіма суб’єктами господарювання, які реалізують підакцизну продукцію.

Споживачі ж, у свою чергу, мають бути обачними – купувати алкогольну та тютюнову продукцію, марковану акцизними марками встановленого зразка, і перевіряти відображену у фіскальному чеку суму акцизного податку, адже кошти від сплати до місцевих бюджетів податку направляються територіальними громадами на підтримку закладів освіти та медицини, ремонт доріг, будівництво спортивних та дитячих майданчиків, інших соціальних проектів.


« повернутися

Код для вставки на сайт