Скадовська міська громада
Херсонська область, Скадовський район
Логотип Diia Герб України
gov.ua місцеве самоврядування України
  Пошук

Патронатне виховання – альтернативна форма влаштування дітей

Дата: 12.05.2021 20:58
Кількість переглядів: 427

Кабінетом Міністрів України 16 березня 2017 року була затверджена Постанова   № 148 «Деякі питання про здійснення патронату над дитиною». На сьогодні в Україні першочерговим завданням діяльності щодо захисту прав та допомоги дітям є створення умов для збереження сім’ї для дитини.

Фото без опису

Право дитини на сім’ю може реалізувати альтернативна форма влаштування дітей – сімейний патронат.

Сімейний патронат – нова комплексна послуга альтернативного догляду дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах чи залишилися без батьківської опіки. Ця унікальна для всієї України соціальна інновація прийшла на заміну інституалізації дітей, оскільки дозволяє уникнути навіть тимчасового розміщення дитин6и до притулку, центру реабілітації чи інтернату, забезпечивши, таким чином, безумовне дотримання права кожної дитини на виховання в безпечному сімейному середовищи. 

Патронат над дитиною – це професійна комплексна послуга, що передбачає: тимчасовий догляд, виховання та реабілітацію дитини, яка опинилася у складних життєвих обставинах, потребує захисту, у сім’ї патронатних вихователів, та одночасне надання фахівцями соціальної сфери інтенсивних підтримуючих послуг сім’ї дитини для відновлення її здорового функціонування.

           Патронатним вихователем може бути:

- Повнолітня особа, яка є громадянином України;

- Має досвід виховання дітей;

- Спільно з добровільним помічником пройшов/ла курси професійної підготовки кандидатів у патронатні вихователі та зі згоди всіх повнолітніх осіб, які проживають у помешканні;

- Уклала договір про надання послуг з патронату з відповідним органом опіки.

           Для кого ця послуга?

Патронатний вихователь має бути готовим негайно прийняти у своїй сім’ї дитину/дітей, які опинилися у складних життєвих обставинах, і, відповідно до рішення органу опіки та піклування, потребують захисту та тимчасового догляду у сім’ї патронатного вихователя, підтримки найближчого родинного оточення такої дитини.

Це можуть бути:

Новонароджені діти, від яких відмовились батьки;

Підкинуті, безпритульні діти;

Діти з сімей, в яких існує загроза їхньому життю та здоров’ю;

Діти, які зазнали насильства, жорстокого поводження;

Діти, батьки або особи, які їх замінюють, померли, пропали безвісти;

Діти, які за різних обставин певний час не можуть перебувати у власній сім’ї або їхні батьки чи особи, які їх замінюють, не можуть піклуватись про них.

           Яке фінансування послуги з патронату?

За надання послуги патронатний вихователь щомісяця отримує:

Грошове забезпечення в розмірі 5-ти прожиткових мінімумів для працездатних осіб;

При влаштування 2-х і більше дітей, віком до 1 року, неповнолітньої вагітної, дитини з ВІЛ, грошове забезпечення збільшується на 10% за кожну дитину та категорію, але сумарно не перевищує 50%;

Соціальну допомогу на утримання та виховання дитини в розмірі 2-х прожиткових мінімумів відповідно до віку дитини;

Сплату єдиного внеску за загальнообов’язкове державне соціальне страхування за патронатного вихователя.

          Яка тривалість послуги?

Термін перебування під патронатом визначається потребами дитини та залежить від складності життєвих обставин, які спричинили її влаштування, але не має перевищувати        3 місяці. В окремих випадках є потреба в подовженні термінів, але загальний термін перебування не повинен перевищувати 6 місяців.

         З метою захисту прав дітей та створення патронатної родини 12 травня 2021 року завідувачем відділенням соціальної роботи КЗ «Центр надання соціальних послуг» – Горіною В. О. та фахівцем із соціальної роботи відділення соціальної роботи КЗ «Центр надання соціальних послуг» - Грецем В. Г. було проведено інформаційну роботу з педагогічним колективом Красненського ліцею та мешканцями с. Красне на тему: «Патронатне виховання – альтернативна форма влаштування дітей». Під час інформування населення  було охоплено 36 осіб та розповсюджено 72 буклети/листівки.

КОНТАКТНА ІНФОРМАЦІЯ

НАША АДРЕСА:

КЗ «Центр надання соціальних послуг» Скадовської міської ради

м.Скадовськ, вул. Олександрівська, 32

3 поверх

тел. 5 01 05


« повернутися

Код для вставки на сайт

Вхід для адміністратора