росія зруйнувала найбільшу зрошувальну систему не тільки України, а й Європи
Більш ніж 300 тис. гектарів херсонських полів не мають доступу до води через знищення Каховської ГЕС.
Його відновлення – запорука високих врожаїв і продовольчої безпеки Херсонщини. Це питання обговорив з Міністром захисту довкілля та природних ресурсів Русланом Стрільцем.
Допоки тривають бойові дії відбудувати Каховську ГЕС – неможливо. Однак і без цього є можливість поновити зрошення для 25 тис. гектарів земель.
Працюємо над модернізацією головної насосній станції однієї з зрошувальних систем. Це потребує додаткових інвестицій, але результат того вартий. Адже вдасться збільшити врожаї у 2-4 рази.
Обговорив з Русланом Олександровичем питання передачі системи зі сфери управління Держводагентства до сфери управління Державного агентства України з розвитку меліорації, рибного господарства та продовольчих програм.
Це дозволить претендувати на отримання держпідтримки та грантів для впровадження нових технологій зрошення.
Працюємо й над відновленням водопостачання у громадах, постраждалих через російський теракт на Каховській ГЕС. Після підриву дамби Уряд спрямував кошти для цього.
На жаль, безпекова ситуація та постійні російські удари не дозволили використати їх у повному обсязі. Однак вдалося пробурити 6 нових свердловин, прокласти майже 2 кілометри водогону, розробити документацію й провести обстеження.
Плануємо продовжити реалізацію проєкту у восьми населених пунктах. Завдяки цьому якісну питну воду матимуть понад 18 тис. людей. Озвучив Міністру фінансову потребу, а це – близько 170 млн грн.
Порушили й питання утилізації небезпечних відходів. В одній з громад Херсонського району зберігаються пестициди, які потрібно щонайшвидше утилізувати.
Обговорили й забезпечення жителів сіл Херсонщини опалювальними матеріалами. Продовжуємо співпрацювати з благодійниками, аби взимку люди мали тепло в оселях.
За всіма проговореними питаннями маємо підтримку Міндовкілля. Вірю, що спільно нам вдасться їх вирішити у найкоротші терміни.