До Дня морської піхоти України

Дата: 24.05.2021 18:34

У 2018 році Указом Президента України 23 травня встановлено День українських морських піхотинців. Саме цього дня у 1918 році гетьман Павло Скоропадський наказав сформувати бригаду морської піхоти у складі трьох полків.

1 липня 1993 року, після створення Військово-Морських сил України, в Севастополі був сформований 1-й Окремий батальйон Морської піхоти, до якого були зараховані кращі офіцери Чорноморського флоту. Після окупації Криму Росією морські піхотинці були передислоковані з півострова до Миколаєва.

Нині війська морської піхоти входять до складу Збройних сил України та є передовими з'єднаннями сил висадки. У 2018 році морпіхи отримали берети іншого кольору: замість чорного головного убору – відтінку морської хвилі.

21 травня міський голова Олександр Яковлєв і секретар міської ради Юрій Палюх привітали службовців військової частини А0878 з професійним святом з найкращими побажаннями миру та міцного здоров’я і долучились до церемонії нагородження кращих по службі.

Грамотами міського голови та подарунками нагороджені за особисту мужність, професіоналізм, стійкість та рішучість під час виконання військового обов’язку, значний внесок у справу забезпечення національної безпеки і оборони, з нагоди 103-ї річниці Дня морської піхоти України:

Святодух  Денис Олександрович - молодший сержант військової частини А0878;

Святодух  Дмитро Олександрович - молодший сержант військової частини А0878;

Шевченко  Сергій Миколайович - молодший лейтенант військової частини А0878.