З Днем прикордонника!

Дата: 30.04.2021 14:07

З 2018 року святкування Дня прикордонника встановлено на 30 квітня  згідно з указом Президента від 27 квітня 2018 року «З метою вшанування мужності та героїзму захисників державного кордону України, враховуючи внесок прикордонників у боротьбу за незалежність України».

Дата цього свята вибрана не випадково: саме цього дня, у 1918 році, під час російсько-української війни, армія УНР вийшла на кордон України та встановила на ньому державні символи. Нині щоденно тисячі прикордонників стоять на варті країни й охороняють кордони не тільки на суходолі.

Під пильним оком прикордонників перебувають десятки тисяч морських миль і українське небо. Захищаючи країну, прикордонники одночасно забезпечують пропуск через кордон, адмінмежу та лінію розмежування близько 100 мільйонів осіб за рік та десятки тисяч транспортних засобів.

Сьогодні перший заступник міського голови Грищенко О.В. привітав зі святом колектив відділу прикордонної служби «Скадовськ» та вручив подарунок. У зверненні до військовослужбовців він сказав: «Ви першими зустрічає гостей на порозі, з добром чи лихом. На прикордонників покладено відповідальну місію оберігати священний і недоторканний кордон нашої неньки України, тож нехай небо над вами завжди буде безхмарним, міцного здоров’я та наснаги у виконанні службового обов’язку».

Міська громада має міцні традиції співпраці з прикордонним загоном. Спільні  спортивні змагання, урочистості й фестивалі відбувались на високому рівні за їх участі. А сьогодні добрим подарунком від громади до свята став проект з прокладання мережі каналізації до будівель відділу прикордонної служби «Скадовськ».